Trzeci album w karierze Grimes to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych i najlepszych płyt ostatniej dekady. Po ponad pięciu latach od jej wydania pod koniec stycznia 2012 roku, kanadyjscy kompozytorzy muzyki klasycznej organizują cykl wyjątkowych koncertów „Many Visions: Plumes Deconstructs the Music of Grimes”.

Każdy z trzynastu biorących udział w projekcie muzyków zaprezentuje własną aranżację wybranego utworu z „Visions”. Jak zapewniają, ich interpretacje rzucą zupełnie nowe, zaskakujące światło na twórczość Grimes.

„Chcemy się przekonać, czy damy radę wypełnić lukę pomiędzy muzyką popularną a muzyką klasyczną. Podejrzewamy jednak, że łączy je więcej niż wszyscy myślą. Braliśmy pod uwagę nie tylko możliwe muzyczne interpretacje, ale także wewnętrznego ducha danego artysty. W ten oto sposób trafiliśmy właśnie na Grimes.” – mówi Luke Nickel, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Niestety, zupełnie odmieniona twórczość artystki będzie grana przez profesjonalną orkiestrę symfoniczną jedynie w kilku kanadyjskich miastach. Organizatorzy zapewniają jednak, że w późniejszym czasie do sieci trafi pełny zapis jednego z koncertów.