Pod koniec stycznia minęło dokładnie dziesięć lat od premiery pierwszego odcinka „Skins” – przełomowego wówczas serialu, który podbił serca tysięcy nastolatków na całym świecie. Autorka wielkiego sukcesu produkcji, a zaraz jego główna producentka Jess Brittain, powraca po kilku latach wraz z nowym projektem zatytułowanym „Clique”.

Serial, którego premiera odbyła się kilka dni temu na antenie BBC Three, opowiada historię dwóch najlepszych przyjaciółek: Holly (w tej roli Synnøve Karlsen) i Georgii (Aisling Franciosi). Młode dziewczyny rozpoczynają właśnie nowy etap w swoim życiu wprowadzając się do jednego z akademików na terenie kampusu uniwersytetu w Edynburgu.

Clique

Jak zapewnia 28-letnia Brittain, tym razem jej głównym celem było ukazanie prawdziwej codzienności młodych ludzi, którzy wraz z rozpoczęciem studiów rzucani są na głęboką wodę i w rzeczywistości nie jest to koniecznie najlepszy etap w ich życiu. Dlatego też „Clique” oprócz hedonistycznego życia pełnego imprez poruszy też takie tematy jak orientacja seksualna, molestowanie, równość płci, samobójstwo i międzyklasowa rywalizacja.

„Kiedy studiowałam w Leeds, pech chciał, że w mojej grupie były przede wszystkim bogate i pewne siebie dziewczyny, które w błyskawicznym tempie utworzyły elitarne grono. Każdy chciał się z nimi zaprzyjaźnić, a  ja jednak nie do końca mogłam sobie na to pozwolić ze względu na wysokie czesne i gigantyczne koszty utrzymania. Przez te kilka lat doświadczyłam pozbawionego jakiegokolwiek człowieczeństwa absurdalnego wyścigu szczurów.” – zdradza Jess.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy jakakolwiek polska stacja telewizyjna wyemituje „Clique”. Na próżno też szukać w sieci jakichkolwiek polskojęzycznych napisów. Z kolei jeśli poszukujecie czegoś bezpośrednio w stylu „Skinsów”, polecamy norweski serial „Skam„, którym zachwycaliśmy się kilka dni temu.