Należąca do Amazonu wytwórnia Amazon Studios potwierdziła dziś nabycie praw do filmu „Annette” w reżyserii Leosa Caraxa, który znany jest przede wszystkim z takich produkcji jak „Holy Motors” (2012) czy „Kochankowie na moście” (1991).

Według potwierdzonych informacji, w obsadzie filmu pojawi się między innymi Rihanna i Adam Driver („Girls”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”). Główną rolę miała natomiast otrzymać znana chociażby z serialu „House of Cards” Rooney Mara. Ostatecznie jednak aktorka postanowiła zrezygnować ze współpracy ze względu na swoje dotychczasowe zobowiązania.

„Annette” ma opowiedzieć historię pewnego owdowiałego komika i jego nastoletniej córki. Plan zdjęciowy „muzycznego dramatu” ma się z kolei rozpocząć jeszcze wiosną tego roku. Będzie to tym samym anglojęzyczny debiut francuskiego reżysera.

Do tej pory Rihanna zagrała między innymi w filmie „Battleship: Bitwa o Ziemię” za który w 2013 roku otrzymała Złotą Malinę w kategorii „Najgorsza aktorka drugoplanowa”. Aktualnie amerykańską wokalistkę będzie można zobaczyć w najnowszym sezonie serialu „Bates Motel” w którym wcieli się w kultową postać Marion Crane.