Na początku listopada zeszłego roku ogłoszono, że Lady Gaga wcieli się w postać swojej długoletniej przyjaciółki Donatelli Versace, w trzecim sezonie American Crime Story, który ma opowiedzieć historię tragicznej śmierci legendarnego projektanta Gianniego Versace.

Dziś natomiast okazuje się, iż ostatecznie rola znanej projektantki przypadła Penélope Cruz – laureatce Oscara w 2009 za drugoplanową rolę w filmie „Vicky Cristina Barcelona” w reżyserii legendarnego Woody’ego Allena. Powodem rezygnacji artystki mają być rzekomo tegoroczne plany zawodowe takie jak występ na Super Bowl oraz nadchodząca trasa koncertowa.

Plan zdjęciowy trzeciego sezonu American Crime Story rozpocznie się już w kwietniu, a jego dziesięć odcinków zostanie wyemitowanych na antenie amerykańskiej stacji FX w 2018 roku. Główną rolę w projekcie otrzymał natomiast wenezuelski aktor Edgar Ramirez.

Pierwsza seria nowej produkcji znanego scenarzysty Ryana Murphy’ego pojawiła się na początku lutego ubiegłego roku i dotyczyła głośnej sprawy amerykańskiego sportowca O.J. Simpsona, który w latach 90-tych został oskarżony o podwójne morderstwo. Drugi sezon serialu przytoczy z kolei wydarzenia związane z huraganem Katrina. Data jego premiery wciąż jednak nie jest znana.