Już za niespełna tydzień na ekrany amerykańskich kin trafi nowy film Terrence’a Malicka – „Song to Song”, który opisywany jest jako miłosna historia rozgrywająca się na tle słynnej muzycznej sceny Austin w Teksasie.

Fabuła obrazu skupia się na historii dwóch par – autorów piosenek Faye (w tej roli Rooney Mara) i BV-a (Ryan Gosling) oraz muzycznego biznesmena Cooka (Michael Fassbender) i kelnerki Rhondy (Natalie Portman).

Oprócz doskonale znanych nam nazwisk z Hollywood, w „Song to Song” zobaczymy również plejadę muzycznych artystów. Największe pole do popisu będzie miała Lykke Li, która wciela się w postać byłej kochanki granego przez Goslinga bohatera. Dodatkowo epizodyczne role otrzymali między innymi: Iggy Pop, Patti Smith, Red Hot Chili Peppers, Diplo, Tegan and Sara oraz Florence Welch. Na planie zdjęciowym pojawili się również Arcade Fire, Iron & Wine i Fleet Foxes, jednak ostatecznie sceny z ich udziałem nie znalazły się w finalnej wersji produkcji.

Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy natomiast kawałki Die Antwoord, Boba Dylana, the Plasmatics, Julianny Barwick, Mereditha Monka, Gyptiana i Sharon Van Etten. Wisienką na torcie ma być natomiast nieopublikowany wcześniej utwór Patti Smith zatytułowany „God Running”.

I choć z pozoru możemy odnieść wrażenie, iż mamy tutaj do czynienia z absolutnie świetną produkcją, cały optymizm gaszą pierwsze recenzje zagranicznych krytyków. Dla przykładu, dziennikarz prestiżowego tygodnia „The Variety” określił „Song to Song” absolutnie okropnym filmem, który „podważa geniusz i tajemniczość najlepszych dzieł Malicka”.  Według serwisu Metacritic, aktualnie średnia dotychczasowych ocen wynosi zaledwie 49 punktów na 100 możliwych

Amerykańska premiera filmu odbędzie się już w najbliższy piątek, 17 marca. Z kolei na ekranach polskich kin „Song to Song” pojawi się dopiero 19 maja.