Kristen Stewart ogłosiła właśnie wspólny projekt z Chvrches z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na działalność Planned Parenthood – amerykańskiej organizacji działającej na rzecz promowania świadomego rodzicielstwa.

„Poprosiłam ich o zrobienie czegoś wspólnego – są naprawdę nieźli. Choć z pozoru nasz projekt może się wydawać dość prosty, w gruncie rzeczy będzie naprawdę poruszający.” – powiedziała aktorka w jednym z ostatnich wywiadów.

Na chwilę obecną nie znamy jednak żadnych konkretnych szczegółów na temat roli Stewart w całym przedsięwzięciu. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się plotki jakoby amerykańska aktorka miała wyreżyserować klip do kawałka „Downside of Me”” brytyjskiego tria. Do tej pory informacja ta nie została potwierdzona przez żadną ze stron.

Zarówno Stewart, jak i wokalistka zespołu Lauren Mayberry, otwarcie krytykują poczynania Donalda Trumpa. Według najnowszych doniesień, prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza ograniczyć środki przeznaczone na kampanie promujące świadomą antykoncepcję, a także stworzyć prawo antyaborcyjne.

Tymczasem Chvrches od jakiegoś czasu pracują nad swoim kolejnym nowym albumem – tym razem w towarzystwie połówki duetu Eurythmics – Dave’a Stewarta. Dotychczasową dyskografię grupy zamyka natomiast wydany pod koniec września 2015 roku krążek „Every Open Eye”.