Wczoraj pojawiły się pierwsze pogłoski jakoby Kendrick Lamar szykował się do wydania kolejnego albumu. Wszystko to za sprawą usunięcia przez niego wszystkich dotychczasowych zdjęć na Instagramie i opublikowaniu grafiki z rzymską czwórką.

Dziś natomiast amerykański raper zaprezentował nowy kawałek zatytułowany „The Heart Part 4” w którym nie tylko dissuje Donalda Trumpa („Donald Trump is a chump, know how we feel punk/Tell em that God comin”), ale również najprawdopodobniej zdradza konkretną datę premiery nadchodzącej płyty, która miałaby nastąpić już 7 kwietnia („Y’all got ’til April 7 to get y’all shit together”).

Jak Lamar zapowiadał już wcześniej, w nowym materiale zamierza się skupić na aktualnych problemach społecznych oraz zaprezentować bardziej różnorodne brzmienie.

Ostatnim wydanym przez Kendricka Lamara krążkiem studyjnym jest rewelacyjny „To Pimp a Butterfly” z 2015 roku. Z kolei w zeszłym roku wydał on składankę „untitled unmastered.” zawierającą nieopublikowane dotychczas kawałki w wersjach demo.