Miniony rok był dla Die Antwoord dość pracowity. Najpierw południowoafrykański duet wydał mixtape „Suck on This: Pre-Candy Mixtape”, a następnie pełnoprawny album „Mount Ninji and da Nice Time Kid”, który jednocześnie zyskał dość chłodne przyjęcie zarówno ze strony recenzentów, jak i samych fanów.

Wśród pojawiających się opinii przodowały przede wszystkim te mówiące o wtórności i braku jakiegokolwiek rozwoju artystycznego. Wszystko to wpłynęło na fakt, że „Mount Ninji and da Nice Time Kid” jest aktualnie najgorzej ocenianym krążkiem w dotychczasowej dyskografii grupy.

Wszystko jednak wskazuje na to, że  Ninja i Yolandi Visser pracują właśnie nad kolejnym wydawnictwem. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego przez nich zdjęcia na Instagramie. Rzekomo nadchodząca płyta miałaby nosić tytuł „The Black Goat” i pojawić się „wkrótce”.

THE BLACK GOAT album 🎶🖤🎵soon soon @djmuggs_the_black_goat_ #DJMuggs #SoulAssassins

Post udostępniony przez Die Antwoord (@dieantwoord)

Nie wykluczone też, że będzie to tym samym ostatni krążek w karierze zespołu. Już we wrześniu ubiegłego roku trafiły bowiem do nas pierwsze informacje o zakończeniu kariery duetu właśnie w tym roku. Zwieńczeniem jego działalności miałoby być wydanie nowej płyty, zorganizowanie specjalnej wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Kapsztadzie, a także wypuszczenie pełnometrażowego filmu „South African Ninja”.

Przypominamy, że Die Antwoord wystąpili podczas zeszłorocznej edycji Orange Warsaw Festival.