Pochodząca z Węgier Wanda Martin ma na swoim koncie nie tylko dyplom London College of Fashion, ale też kilkanaście sesji zdjęciowych opublikowanych w najlepszych światowych magazynach. Choć wystylizowane zdjęcia są głównym zajęciem młodej fotografki, Wanda po godzinach odwiedza swoich najbliższych, aby uwiecznić ich intymność.

Jej najnowszy projekt zatytułowany „Lovers” nie ma wbrew pozorom nic wspólnego z seksem i fizycznością. Głównym celem trwającego od dwóch lat przedsięwzięcia jest ukazanie wspólnego obrazu uczuciowej relacji bez względu na płeć, wiek czy orientację seksualną.

„W tym niezwykle osobistym projekcie chciałam przede wszystkim ukazać podobieństwo między różnymi typami związków – zarówno heteroseksualnymi, jak i homoseksualnymi. Wszystko to z perspektywy młodych ludzi, których miałam okazje mniej lub bardziej poznać.” – mówi nam Wanda.

Jak dodaje: „Jako ludzie uwielbiamy kategoryzować i szufladkować nas samych. W rzeczywistości jednak po przekroczeniu progu naszego domu i przejścia do tego najbardziej intymnego pomieszczenia, wszyscy jesteśmy tacy sami. Nie sądzę, aby moje zdjęcia całkowicie zmieniły świat. Myślę jednak, że skupienie się na współczesnej kulturze LGBT jest niezwykle ważne i może mieć ogromny wpływ na akceptację w społeczeństwie”.

Więcej prac Wandy Martin znajdziecie na jej stronie internetowej.