W ciągu kilku ostatnich lat Ryan Murphy dołączył do nielicznego grona najbardziej płodnych twórców telewizji. Po „American Horror Story” i absolutnie genialnym „American Crime Story”, amerykański reżyser i scenarzysta przygotowuje się do premiery kolejnego nowego serialu swojego autorstwa.

Antologia „Feud” przytoczy nam najsłynniejsze konflikty i intrygi, które niegdyś biły rekordy popularności wśród opinii publicznej Stanów Zjednoczonych. Jej pierwszy sezon zatytułowany „Bette and Joan” opowie historię niezwykłego konfliktu pomiędzy legendarnymi aktorkami Joan Crawford i Bette Davis na planie filmu „Co się zdarzyło Baby Jane” (1962) w reżyserii Roberta Aldricha. Ten postanowił bowiem zatrudnić dwie nienawidzące się gwiazdy dużego ekranu o których sprzeczkach na planie zdjęciowym mówiła cała branża filmowa. Dzięki temu jego dzieło przeszło do historii zanim jeszcze trafiło na ekrany kin.

Główne role w „Feud” zagrają Susan Sarandon oraz doskonale znana z „American Horror Story” Jessica Lange. W obsadzie znaleźli się również Judy Davies, Jackie Hoffman, Alfred Molina, Stanley Tucci, Kathy Bates i Catherine Zeta-Jones.

Pierwszy odcinek serialu zostanie wyemitowany na antenie amerykańskiej stacji FX już 5 marca (niedziela). Jednym z głównych producentów produkcji został nie kto inny jak sam Brad Pitt.