Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po premierze pierwszego trailera Trainspotting 2 (T2 Trainspotting), a już zaczynają dochodzić do nas pierwsze pogłoski o planach nakręcenia jego serialowej adaptacji.

Wszystko to za sprawą najnowszego wywiadu udzielonego przez Irvine’a Welsha – szkockiego pisarza będącego autorem powieści „Trainspotting. Ślepe tory” na której bazuje kultowy film Danny’ego Boyle’a. Jak zapewnia, nakręceniem telewizyjnej adaptacji jego powieści jest zainteresowanych kilka dużych amerykańskich stacji.

„Od wielu lat telewizyjne seriale przewyższają jakościowo wiele kinowych produkcji, więc nie mam nic przeciwko. Aktualnie rozmawiamy z wieloma stacjami i studiami produkcyjnymi. Nie wykluczone, że uda nam się dojść do jakiegoś porozumienia. Wszystko jednak okaże się w najbliższym czasie.” – mówi.

Welsh zdradza również, iż brał czynny udział w powstawaniu drugiej części filmowego Trainspotting, która poziomem ma nie odbiegać od swojego oryginału: „Zapowiada się naprawdę kawał świetnego kina. Danny wraz z obsadą wykonali naprawdę świetną robotę”.

Trainspotting 2 trafi na ekrany brytyjskich kin dokładnie 27 stycznia przyszłego roku. Polska data premiery filmu wciąż jednak nie jest znana.