Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami, The xx zaprezentowali dziś premierowy singiel z nadchodzącego albumu. Jest to jednocześnie pierwszy nowy utwór brytyjskiej grupy od czasu wydania na początku września 2012 roku płyty „Coexist”.

Kompozycja zatytułowana „On Hold” może się okazać lekkim zaskoczeniem w porównaniu do dotychczasowej twórczości trójki muzyków – bardziej pasuje ona bowiem do debiutanckiego krążka Jamiego xx niż kolejnego wydawnictwa grupy jakiego moglibyśmy się spodziewać. Dodatkowo możemy w niej usłyszeć sampel pochodzący z „I Can’t Go For That (No Can Do)” amerykańskiego duetu Hall & Oates, który w 1981 roku wdarł się na czołowe miejsca wielu list przebojów.

Co więcej, wiemy już, że album „I See You” ujrzy światło dzienne wraz z dziesięcioma premierowymi kawałkami dokładnie 13 stycznia przyszłego roku.

The xx z pewnością zaprezentują część premierowego materiału z nadchodzącej płyty podczas zbliżającej się trasy koncertowej. Zespół już 30 listopada zagra koncert w Poznaniu, a następnie dzień później zawita do Warszawy.