Znany z serialu „Mr. Robot” Rami Malek wcieli się w rolę Freddiego Mercury’ego w biograficznym filmie „Bohemian Rhapsody”.

Informacja ta może być dość zaskakująca. Hollywoodzcy producenci od lat bezskutecznie poszukiwali aktora, który mógłby wcielić się w postać niezapomnianego muzyka. Początkowo rolę tę miał otrzymać Sasha Baron Cohen, jednak ostatecznie odrzucił on propozycję ze względu na ocenzurowanie scenariusza. Cohen chciał bowiem, aby w filmowej biografii Mercury’ego znalazł się etap jego życia pełen ostrych imprez, seksu i narkotyków.

Reżyserem „Bohemian Rhapsody” został Bryan Singier, który znany jest przede wszystkim z serii „X-Men”, a autorem scenariusza Anthony McCarten („Teoria Wszystkiego”). Członkowie grupy Queen, gitarzysta Bryan May i perkusista Roger Taylor, objęli natomiast stanowiska producentów muzycznych.

35-letni Rami Malek zdobył większą popularność dzięki roli Eliotta Aldersona w serialu „Mr. Robot” (m.in. nominacja do Złotego Globu). Amerykański aktor ma również na koncie występy w serialach „Domowy front”, „Pacyfik” i filmach „Noc w muzeum” oraz „Saga ‚Zmierzch’: Przed świtem – część 2”.

Freddie Mercury zmarł na AIDS 24 listopada 1991 roku. Miał 45 lat.