Moment na który czekaliśmy kilka dobrych lat w końcu nadchodzi. Po trzech tajemniczych zapowiedziach opublikowanych na łamach Spotify, dziś w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły nowej płyty The xx.

Winowajcą całego zamieszania jest aplikacja Shazam, która w tym roku już wielokrotnie pokrzyżowała plany znanych artystów. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, w jej bazie danych znalazły się informacje dotyczące nadchodzącego krążka brytyjskiego tria.

Jeśli wierzyć popularnej aplikacji, zespół już niedługo uraczy nas albumem zatytułowanym „I See You”. Ten przyniesie nam dwanaście premierowych kompozycji, które powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Wszystko wskazuje na to, iż oficjalna zapowiedź płyty, a także premiera pierwszego promującego ją singla odbędzie się już w najbliższy czwartek (10 listopada). Grupa pojawi się bowiem w audycji Annie Mac na antenie BBC Radio 1, gdzie nie tylko udzieli wywiadu, ale zagra krótki koncert.

Pewne jest również to, że muzycy zaprezentują nowy materiał podczas nadchodzącej trasy koncertowej, która na szczęście nie ominie Polski. Oliver, Romy i Jamie już 30 listopada zawitają do Poznania, a następnie dzień później wystąpią w Warszawie.

Tracklista „I See You”

1. Brave For You
2. Dangerous
3. I Dare You
4. Lips
5. Naive
6. On Hold
7. Performance
8. Replica
9. Seasons Run
10. Say Something Loving
11. Test Me
12. A Violent Noise